Ameliyatsız penis kalınlaştırma nasıl yapılır? – Dr. Tepeler

Üroloji kliniklerine penis büyütme isteği ile başvuran sayısı her geçen gün artmaktadır. Penis büyütme uzunluk ve kalınlık artışını sağlamak için yapılsa da aslında kadınların cinsel tatmin için kalınlığa daha önem verdiği bilinmektedir. Ayrıca penis uzatma işlemi ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Oysa penis kalınlaştırma işlemi klinik ortamında kolayca yapılmaktadır. İşlem sonrası hastalarımız günlük hayatlarına dönebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı ameliyatsız penis kalınlaştırma daha popüler hale gelmiştir.

ameliyatsız penis

İçindekiler

Normal penis kalınlığı ne kadardır?

Penis uzunluğu ve kalınlığı konusunda bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda farklı ülkelerde farklı değerler bulunmuştur. Sönük haldeki ortalama penis çevresi 9-10cm, erekte haldeki penis çevresi ise 11-12cm olarak saptanmıştır.

Penis kalınlaştırmada hangi dolgular kullanılır?

Ameliyatsız penis kalınlaştırmada kullanılan dolgular başlıca eriyebilen ve eriyemeyen yani kalıcı dolgular olarak sınıflandırılır. Erimeyen dolgular Silikon, Parafin, Vazelin gibi yağlardır. Eriyebilen dolgular ise Hiyaluronik asit, PLA ve kişinin kanından hazırlanan plazma denilen maddelerdir.

Ameliyathanede yapılan kalınlaştırma işleminde ise daha farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında yağ dokusu, doku greftleri, silikon materyaller sayılabilir. Başka bir makalemizde bu konu detaylı anlatılacaktır.

Erimeyen dolgular neden tercih edilmez?

Penis cilt altına uygulanan uzun süre kalıcı dolgular (Silikon, parafin veya vazelin gibi) vücut ile uyumlu olmadığı için ciddi reaksiyonlara sebep olur. Bu dolgular penis cildinde beslenme bozukluğu, şekil bozukluğuna yol açabilir. Bu dolgular dokulara yapıştığı için çıkarılması da oldukça zordur ve maalesef penis cildi ile birlikte çıkarılır. Penis cildinde oluşan defekt için başka bir dokudan cilt transferi yapılarak zahmetli birkaç aşamalı tedaviye ihtiyaç duyarlar.

Bu sebeplerle penis cildi için kalıcı dolgular tercih etmiyoruz.

 

En güvenilir dolgu hangisidir?

Hiyaluronik asit dolgular bugün en güvenilir dolgulardır. Hiyaluronik asit vücutta sentezlenen, hücreler arasında destek dokuda görev yapan yapı elemanlarıdır. Dokunun esnekliğini ve tonusunu sağlar, hücre yenilenmesine ve doku iyileşmesinde görev yapar. Yaşa bağlı olarak kişide bu madde miktarı azalır.

Hiyaluronik asit laboratuvar ortamında üretilerek işlemlerden geçirilir ve insan vücudunda kullanılmaya hazır hale getirilir. Vücudun farklı bölgeleri için hazırlanmış hiyaluronik asit ürünleri mevcuttur. Biz kliniğimizde penis için geliştirilmiş, penis dokusu ile uyumlu lisanslı hiyaluronik asit ürünleri kullanmaktayız.

Hiyaluronik asit dolgular ile penis kalınlaştırma nasıl yapılır?

Hiyaluronik asit ile penis kalınlaştırma işlemi klinik ortamında yapılır. Hastane veya ameliyathanede uygulanmasına gerek yoktur. İşlem öncesi hastalarımıza detaylı bilgi verilip akabinde muayene gerçekleştirilir. Uygun hastalarımıza penis kök kısmından lokal bir anestezi uygulanır. 5-10 dk bekledikten sonra hastalarımızın ağrı duymadığı kontrolü sağlanır. Akabinde penis cilt altına hiyaluronik asit enjekte edilir. Penise homojen bir şekilde özellikle sırt ve yan kısımlarına tamamen simetrik olarak dağıtılır. Dolgu uygulama işlemi tamamlanınca penis antibiyotikli bir bandaj ile sarılır.

Penis kalınlaştırma işlemi sonrası hastalar nelere dikkat etmeli?

İşlem sonra hastalarımız günlük hayatlarına dönebilirler. Penis çevresine sarılan bandaj ertesi gün çıkarılır ve duş alınır. Uygulanan dolgu sıcak ve basıncın etkisiyle çözünebilir. O yüzden özellikle 1 hafta boyunca ılık duş almalarını öneriyorum. Yine hamam saunaya 1 hafta girmelerini önermiyorum. Masturbasyon veya cinsel ilişkiye 10 gün ara verilir.

Hiyaluronik asit ile yapılan penis kalınlaştırma işlemi kalıcı mıdır?

Hiyaluronik asit vücutta ömür boyu kalıcı değildir. Hiyaluronidaz denilen bir enzim tarafından zamanla vücut içinde parçalanır ve dolgunluk etkisi zamanla kaybolur. Kalıcılık süresi kullanılan markadan markaya değişiklik göstermekle beraber 1 yıl civarındadır.

Tekrar dolgu yapılması gerekir mi?

Hiyaluronik asit dolguların kalınlaştırıcı etkisi zamanla azaldığı için tekrar uygulama gerekebilir. Klinik ortamında kısa sürede yapılan işlem ile hastalarımız penislerinde tekrar eski hacim ve kalınlığa kavuşabilirler.

 

Hiyaluronik asit ile penis kalınlaştırma riskli bir işlem midir? Yan etkileri var mıdır?

Hiyaluronik asit ile penis kalınlaştırma işlemi diğer kalınlaştırma yöntemlerine göre çok daha düşük oranda risk içerir. Uygulanan tekniğe bağlı olarak penis cildinde morluklar, ödem görülebilir. İğne giriş yerinde enfeksiyon, hafif ağrı veya duyarlılıkta azalma görülebilen yan etkilerdendir. Bu yan etkilerin hepsi geçicidir. Bazı hastalarımızda da uygulama sonrasında veya işlemden aylar sonra erimeye bağlı olarak incelmeler olabilir. Bu hastalarımızda eriyen bölgeye küçük uygulamalar ile estetik ve doğal şekil kazanılmış olur

Hiyaluronik asit penis gövde ve başına aynı seansta uygulanabilir mi?

Penis kalınlaştırma işlemi sırasında baş kısmına da hiyaluronik asit uygulanabilir. Aslında her iki işlemin aynı seansta yapılması daha estetik penis görüntüsü oluşmasını sağlar. Penis gövdesinde aşırı kalınlık sağlandığı zaman penis başı orantısal olarak küçük kalabiliyor. Bu da estetik bir görüntü oluşturmuyor. Bu sebeple penis gövdesine hiyaluronik asit uygulanırken aynı seansta penis başına da uygulanabilir.

 

Yine erken boşalma tedavisi nedeniyle penis başına hiyaluronik asit dolgu uygulaması yapılan hastalarımız için de penis gövdesine dolgu uygulaması öneriyoruz. Penis başı cilt altında bariyer oluşturan hiyaluronik asit, penis gövdesinde de aynı şekilde aşırı duyarlılığı azaltıp boşalma süresini geciktirmektedir.

İletişime Geç

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP