Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? – Dr. Tepeler

Cinsel işlev bozuklukları hem erkeklerde, hem de kadınlarda fiziksel ve psikolojik açıdan problemler yaratabilir.

Günümüzde pek çok cinsel işlev bozukluğu tedavi edilebilmektedir. Erkeklerde sık karşılaşılan sorunlardan biri olan erkek boşalma, tedavi edilebilen cinsel sağlık problemlerinden biridir.

Peki penis büyütme ve kalınlaştırma nasıl yapılır?

İçindekiler

Standart Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Penis ereksiyon haline girdiği zaman, en ve boy olarak büyüme gerçekleşir. Erekte olmamış bir penisin standart boy uzunluğu 5 ila 8 cm arasındadır. Ereksiyon halinde ise ortalama olarak 10 ila 15 cm uzunluğundadır. Penis boyu ırk ve genetik olarak farklılık gösterebilir.

Türkiye’de erkeklerde ortalama penis boyu 12.5cm’dir. Penis boyu 7cm altına mikropenis denir. Genellikle penis büyütme operasyonları, penis boyu 11 ila 12 cm altında olan hastalar için önerilmekte, bu boy uzunluğu kısa olarak kabul edilmektedir.

Hastaların talebine ve isteğine göre, 11 ila 12 cm boyundan uzun penislerin de gerekli operasyonlar ile büyütülmesi mümkündür.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyondan görüşülerek, bu konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Karşılıklı görüşme ve fiziki muayeneden sonra, söz konusu operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Operasyondan önce ilk olarak hastanın talepleri dinlenir ve hastanın talepleri doğrultusunda doktor tarafından tavsiyelerde bulunulur. Nihayetinde hastanın ve doktorun ortak kararı doğrultusunda, ne tür bir operasyon gerçekleştirileceği ve penis boyunun ne kadar büyüyeceğine karar verilir.

Penis büyütme operasyonlarında süreci operasyon öncesi, operasyon ve operasyon sonrası olmak üzere üçe ayırmak mümkün:

 • Operasyon Öncesi: Operasyon öncesinde hastalar kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalı, 2 gün öncesine kadar alkol ya da yeşil çay tüketimi sınırlandırılmalıdır. Bir anestezi uygulaması yapılacağı için, operasyondan 8 saat önce yeme içme durdurulmalıdır.

İletişime Geç

 • Operasyon: Operasyon sırasında doktor tercihi ve hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Operasyon ortalama olarak 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Operasyon sırasında hastanın karın bölgesinden bir miktarı yağ alınır. Bu yağ hücreleri penise enjekte edilir ve penisin kalınlaşması ve büyümesi sağlanır.
 • Uzatma talebi olan veya penis boyu normal ölçülere göre kısa olan hastalarda pubik bölgeden yapılan kesi ile penisi pubik kemiğe asan bağlar kesilir. Böylece penis öne doğru uzamış olur. Bazı hastaların pubik bölgesindeki aşırı yağlanma ve penisin yağa gömülmesi nedeniyle penis kısa görünebilir (burried penis). Bu ameliyat ile pubik bölgedeki yağlar da alındığı için penis ortaya çıkar ve uzama sağlanmış olur. Yaklaşık 2-4cm kadar uzama sağlanmış olur.
 • Hasta operasyondan birkaç gün sonra normal hayatına dönebilir fakat 4-6 hafta süreyle cinsel ilişkiye girmemelidir. Penis kalınlaştırma yapılan hastalarda penis bandajı 2-4 hafta kadar uygulanabilir. Yağın anormal birikimini önlemek için masaj önerilebilir. Uzatma yapılan hastalara bağların yeniden yapışmasını önlemek için traksiyon (çekme-uzatma) egzersizi önerilir.
 • Operasyon Sonrası: Eğer hasta operasyonun kalıcı olmasını istiyorsa, o halde doktor tarafından 6 ay ya da 1 sene sonra ikinci bir operasyon önerilebilir. Çünkü işlem yağ enjeksiyonu ile gerçekleştiğinden, belirli bir süre sonra enjekte edilen yağın erimesi gibi bir durum meydana gelebilir.

Penis büyütme ameliyatı sonucunda peniste 2 ila 5 cm bir büyüme olması hedeflenir. Peniste ne kadar büyüme olacağının bilgisi, operasyon öncesinde hastalara verilmektedir.

Penis Büyütmek İçin Cerrahi Olmayan Yöntemler var mı?

İnternet ortamında cerrahi müdahale olmadan penisi büyütmeye yarayan çok sayıda bilgi dolaşıyor. Fakat bu bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Penis büyütme için başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış olan tek yöntem cerrahi müdahaledir.

Operasyondan Sonra Herhangi Bir Cinsel Haz Kaybı Yaşanır mı?

Operasyon sonrasında cinsel haz kaybı yaşanması gibi bir durum söz konusu değil. Aksine erkeklerde hem fiziksel hem de psikolojik olarak pek çok olumlu etkisi olacak, cinsel ilişki sırasında hem erkeklerin hem de kadınların mutlu olması sağlanacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

4 Comments to “ Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?”

 1. Halil says :Yanıtla

  Penis en fazla ne kadar buyutulebilir ve fiyat bilgisi öğrenebilirmyim

 2. Gurkan says :Yanıtla

  Slm penis boyu kac cm uzar ve fiyat bilgisi alabilirmiyim

 3. Osman DEMIRELLİ says :Yanıtla

  Kalınlaştırma için ücret bilgisi almak istiyorum

 4. YUKSEL TIRYAKI says :Yanıtla

  fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz hem uzatma hemde kalinlastirma istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP